Siguran start Salcburga, Linc ubedljiv

Getty Images/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Salcburga pobedom nad Volfsbergerom rezultatom 2:0 započeli su odbranu titule u austrijskoj Bundesligi.

Gosti su na „Lavantal areni“ imali incijativu od starta utakmice, koju su krunisali u 29. minutu golom Rajnholda Jaboa. Akciji je prethodila odlična saradnja Valona Beriše i Hansa Volfa.

Do kraja prvog dela igre, ‚Crveni bikovi‘ su mogli da udvostruče prednost, međutim, Boris Hitenbrener je sa gol crte otklonio opasnost, iako je golman Aleksander Kofler već bio savladan.

Za celu utakmicu, ‚Vukovi‘ su imali samo jedan šut u okvir gola i bili su potpuno bezopasni po aktuelnog šampiona. Kako se meč bližio kraju, igrači oba tima postali su sve nervozniji, pa je tako Robert Šergenhofer pokazao četiri javne opomene, po dve na obe strane.

Tačku na i stavio je Takumi Minamino, koji prvo ukrao loptu Nemanji Rniću, a posle duplog pasa sa Munasom Daburom postigao gol.

Rnić je odigrao svih 90 minuta i zaradio je žuti karton u poraženom timu, dok je bosanskohercegovački fudbaler Mihret Topčagić iz igre izašao u 53. minutu. Na drugoj strani, celu utakmicu je odigrao Hrvat Dule Ćaleta-Car.

U istom terminu, Linc je u Pašingu pobedio Admiru rezultatom 3:0. Linc je pobedu obezbedio relativno lako, a u vođstvo ga je doveo Bruno Souza u desetom minutu. Na 2:0 povisio je Maksimilijan Ulman u 31. minutu, a konačan rezultat postavio je Peter Mihorl.

Svih 90 minuta za pobedničku ekipu odigrao je Slovenac Rajko Rep.

U prvoj utakmici subotnjeg programa prvog kola Bundeslige Rapid i Matersburg su igrali 2:2.