Rapid ubedljiv u Zankt Peltenu

Getty Images/Stephen Pond

Fudbaleri Rapida pobedili su kao gosti Zankt Pelten 4:1 u drugom kolu austrijske Bundeslige i tako izbili na čelo tabele.

Zeleno-beli, koji su u prošlom kolu ispustili dva gola prednosti, ponovo su počeli dobro, a onda posustali, pre nego što su ih dve vezane greške domaćina vratile u sigurnu završnicu.

Rapid je od starta potpuno kontrolisao igru, ali zgusnuta odbrana domaćina nije dozvoljavala prilike, dok je na drugoj strani opasno zapretio Devante Parker, jedno od devet letnjih pojačanja ekipe iz Donje Austrije.

U finišu prvog poluvremena dve izgubljene lopte domaćih na svojoj polovini omogućile su bečkom timu da stekne pristojnu prednost – u 37. minutu Tomas Murg je precizno gađao donji ugao, a pet minuta kasnije šut Andreasa Kuena preko svog golmana skrenuo je Danijel Šic.

Zankt Pelten je u nastavku zaigrao mnogo bolje, počeo da stvara prilike, a Šic se na sjajnu asistenciju Riskija iskupio u 69. minutu pogotkom za 2:1. Usledili su neprijatni minuti za goste, Finac Riski je igrao odlično, ali je sve srušeno u 81. minutu.

Kapiten Lukas Tirauer odigrao je na 35 metara od svog gola nesmotren pâs u noge Murga, ovaj se zatrčao, zatim poslao loptu za Erena Keleša, a njegovu povratnu loptu u svoj gol skrenuo je Danijel Petrović. Do kraja meča Boli Bolingoli Mbombo je poslao fantastičnu loptu za Keleša, koji je na svom drugom meču u elitnom rangu postigao prvi gol.

U drugom meču odigranom u istom terminu Materzburg je savladao Volfzberger 1:0, golom Štefana Majershofera.

Rapid i Materzburg imaju po četiri boda, baš kao i LASK iz Linca i Red Bul Lajpcig, koji su ranije u subotu remizirali. Preostale dve utakmice drugog kola igraju se u nedelju, a sledećeg vikenda na programu je veliki bečki derbi, koji se igra u Hiteldorfu.