Nigel Roddis/Getty Images

12.08.2017 | 20.43 > 20:49

Austrija do prvog trijumfa, Šturm 4/4

U utakmici četvrtog kola austrijske Bundeslige fudbaleri Austrije iz Beča savladali su LASK iz Linca 2:0 (0:0) čime su došli do prve pobede u novoj sezoni šampionata Austrije. Trijumf su upisali i Salcburg i Šturm, dok su Sent Polten i Matersburg podelili bodove.

Getty Images/Laurence Griffiths

Tokom većeg dela utakmice ekipa Torstena Finka držala je stvari u svojim rukama, imala mnogo veći posed lopte, ali ne i veći broj šuteva u prvih 45 minuta. Najveći tragičar bio je slovenački internacionalac Rajko Rep koji je propustio nekoliko dobrih šansi da svoj tim dovede u vođstvo.

Austrija je u nastavku meča stvorila nekoliko ozbiljnih šansi, a igrači domaćeg tima su u 60. minutu konačno materijalizovali agresivniji pristup i poveli golom Kevina Frizenbihlera. Golu je prethodila odlična asistencija Rafaela Holchauzera, koji je sa svoje polovine uputio loptu ka saigraču.

Klub iz Beča je duplirao prednost u poslednjim trenucima sudijske nadoknade kada je precizan bio Brazilac Felipe Pires.

U ostalim mečevima austrijske Bundeslige Salcburg je u gostima savladao Salcbur (1:0), a jedini gol na tom duelu postigao je Hans Volf u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Šturm iz Graca je bio bolji od Volfsbergera 2:1. Domaćini su poveli golom Denija Alara u 30. minutu, da bi Stefan Herlander u 57. duplirao prednost. Bernd Gšvajdl je u 81. minutu postigao počasni pogodak za goste.

Sent Polten i Matersburg su odigrali bez golova.

Posle četiri odigrana kola, Šturm se nalazi na prvoj poziciji na tabeli sa 12 bodova, a drugi je Salcburg sa 10. LASK je na trećem mestu sa sedam bodova, a prati ga Rapid sa pet.

Volfsberger je osmi sa tri boda, a Sent Polten je na začelju tabele sa jednim bodom iz meča sa Matersburgom.