Knasmulner (ponovo) kreator preokreta Admire

Getty Images Bongarts

U subotu su odigrana tri meča 10. kola austrijske Tipiko Bundesilige a pobede su zabeležili Šturm, Admira i Rapid.

Šturm je kao gost sa 3:0 savladao Sent Polen.

U desetom minutu su gosti došli do vođstva nakon autogola Davida Šteca, da bi osam minuta kasnije to vođstvo udvostručio Deni Alar. Strelac je za konačnih 3:0 bio Filip Huspek.

Zanimljivo je bilo u meču u kome je Admira sa 4:2 savladala LASK iz Linca.

Dva puta su gosti vodili u prvom poluvremenu, dva puta je Admira stizala prednost d abi u drugom poluvremenu preokrenula i došla do pobede.

Mičorl i Gartler bili su strelci za LASK, a Gružorek i Knasmulner su vraćali Admiru u život.

Kristof Knasmulner je sa dva gola u drugom poluvremenu postao heroj novog preokreta Admire u ovoj sezoni i het-trika.

Dva puta mu je u drugom poluvremenu asistent bio Saša Kalajdžić.

Interesanto je da je Knasmulner pre dve nedelje takođe bio kreator preokreta Admire u pobedi 2:1 protiv Šturma. postgao je oba gola u tom meču, a Kalajdžić mu je bio asistent za pobedonosni gol.

Rapid je kao gost, golom Švaba, slavio protiv Matersburga.