Austrija: Rapidu derbi Beča, remi Salcburga

Getty images/Matej Divizna

Fudbaleri Rapida pobedili su u bečkom derbiju Austriju na gostovanju minimalnim rezultatom (1:0), u okviru 12. kola austrijske Bundeslige.

Rapid je nastavio sjajnu pobedničku seriju. U poslednja četiri meča u ligi ima isto toliko pobeda, zanimljivo, poslednje tri ostvarene su identičnim rezultatom 1:0.

Gol vredan tri boda u derbiju postigao je Šobesberger, golom u 55. minutu. Do kraja meča Austrija je imala brojčanu nadmoć, pošto je Galvao dobio direktan crveni karton u 80. minutu, ali uprkos tome nije uspela da izbegne poraz.

Posle 12 mečeva Rapid ima 22 boda i nalazi se na trećoj poziciji, sa tri boda zaostatka za Red Bul Salcburgom.

Aktuelni šampion je remizirao protiv Admire na strani 1:1.

Salcburg je u vođstvo došao u sedmom minutu golom Šlagera, a domaćima je bod doneo Knausmilner iz penala deset minuta kasnije.

Pogledajte rezultate i tabelu austrijske lige.