Bez pobednika u 325. derbiju Beča

Getty images/Matej Divizna

U 325. velikom derbiju Beča, koji je kompletirao 21. kolo austrijske Bundeslige, Rapid i Austrija remizirali su rezultatom 1:1.

Posle nezanimljivog prvog poluvremena, koji je obeležio 10-minutni prekid zbog izgreda navijača Rapida, u nastavku su dešavanja na terenu konačno bila u centru pažnje.

Do vođstva prvi su stigli ljubičasti u 64. minutu,kada je neopreznu intervenciju odbrane domaćeg tima iskoristio Kristof Monšajn.

Međutim, radost gostiju trajala je manje od 120 sekundi, pošto je nakon kornera koji je izveo Flip Šobezberger, Dejan Ljubičić bio najviši u skoku.

Od kako Rapid igra mečeve na novom Alijanc stadionu od leta 2016. godine, Austrija nema poraz u ligaškim mečevima od velikog rivala, kojeg je pre ovog remija tri puta zaredom pobedila. Rapid je uprkos nerešenom rezultatu ostao treći na tabeli, dok je Austrija na šestom mestu.