Bez pobednika u derbiju: Lincu i Salcburgu po bod

Alex Grimm, Bongarts

Nije bilo pobednika u duelu dve prvoplasirane ekipe u 12. kolu austrijskog prvenstva. Meč između Linca i Salcburga završen je 3:3.

Aktuelni šampion i lider na tabeli je veći deo vremena imao loptu u nogama. Ipak, Linc je igrao agresivnije, što je rezultiralo i većim brojem šuteva ka golu rivala.

Već u 12. minutu je Linc poveo golom Dabura sa penala. Prednost gostiju uvećao je Haidara u 27.

Nisu domaći odustajali uprkos takvom razvoju situacije. Već u 30. minutu gol je postigao Trauner, da bi pred kraj prvog dela utakmice izjednačio Gojginger.

Vođstvo Lincu doneo je Otubandžo u 58. minutu. Dugo su domaći držali prednost, da bi u 84. Prevljak postavio konačan rezultat.

U nadoknadi vremena Pongračić je dobio crveni karton.

Bio je to drugi vezani remi Salcburga i četvrta utakmica bez pobede Linca.

Volfsberger je savladao Sen Polten sa 1:0 golom Oržila, u meču u kome su gosti ostali sa igračem manje u 89. minutu. Isključen je Ingolič.

Rapid je savladao Admiru sa 2:0. Oba gola postigao je Sonlejtner. Prvi na asistenciju Pavlovića, drugi u saradnji sa Martićem.