LASK i pobedom ostao drugi, trijufovali i Popovićevi

EuroFootball, Getty Images

U austrijskoj Bundesligi u nedelju su na programu bila tri meča 15. kola austrijske Bundeslige, a do pobeda su došli Šturm Grac, Zankt Pelten i LASK Linc.

Šturm Grac je u gostima slavio protiv Altaha 2:0 (1:0), a golove za goste postigli su nigerijski vezista Emeka Eze u 19. i Lukas Grozurek u 93. minutu. Altah je nakon poraza pretposlednji ispred Admire, a Šturm iz 15 mečeva ima 19 bodova.

Zankt Pelten je kod kuće bio bolji od Vakera iz Insbruka, a do golova su stigli u samoj završnici meča – strelci su bili Grk Taksiarhis Funtas u 82. i Robert Ljubučić u 90. minutu. Sa nova tri boda ekipa srpskog trenera Ranka Popovića je sada treća sa 15 bodova zaostatka u odnosu na lidera tabele Salcburg.

LASK Linc je u prestonici pobedio Rapid Beč rezultatom 1:0, a jedini pogodak postigao je Australijanac Džejms Holand u 54. minutu. Srpski napadač Andrija Pavlović proveo je 33 minuta u dresu Rapida. LASK je nakon pobede na drugom mestu tabele, sa velikih 12 bodova manje od Salcburga.

U subotu uveče Red Bul je „pregazio“ Hartberg sa 4:0.

Pogledajte REZULTATE i TABELU austrijske Bundeslige.