Trećeligaš izbacio Austriju iz Kupa

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Gracera napravili su veliko iznenađenje trijumfom nad bečkom Austrijom u četvrtfinalu Kupa Austrije rezultatom 2:1.

Trećeligaš iz Graca je na svojoj „Merkur areni“ do pobede došao posle preokreta, a posao mu je olakšan time što su gosti završili utakmicu sa devetoricom igrača.

Austrija je povela preko Dominika Prokopa u 15. minutu, a na drugi gol na meču čekalo se do 57. minuta, kada je izjednačenje Graceru doneo Marko Perhtold. Samo minut kasnije, Evandro je zaradio direktni crveni karton, a zatim je u 68. minutu Džejms Jego zaradio drugu javnu opomenu. Potpuni preokret domaćem timu doneo je Slovenac Luka Kirič u 86. minutu.

Gracer je, inače, prošle sezone izborio mesto u trećem rangu austrijskog fudbala, pošto se 2012. godine praktično digao iz pepela. Pet godina ranije klub je bankrotirao, što je dovelo do njegovog poniranja, samo tri godine pošto je ostvario svoj najveći uspeh osvojivši titulu šampiona Austrije. Od ponovnog pokretanja, klub iz Graca je takmičenje počeo u najnižem rangu, ali se postepeno probio do Regionalne lige, koja je po jačini iza Bundeslige i Druge lige Austrije.

U borbi za finale Kupa Austrije, Gracer će se sastati sa pobednikom susreta između LASK iz Linca i Zankt Peltena, koji se sastaju u subotu.