Opstanak najveći motivator – slavlja Vakera i Hartberga

Sport Klub Printscreen

U subotu su u austrijskoj Bundesligi na programu bila tri meča u ligi za opstanak, a do vrednih bodova došle su ekipe Vakera iz Insbruka i Hartberga, a Matersburg i Admira su remizirali 1:1.

Vaker je slavio u gostima protiv Altaha 4:1, a dvostruki strelac bio je slovenački napadač Zlatko Dedić. Slovenac je doneo prednost gostima u 23. minutu, ali je u 34. Altah poravnao rezultat preko Beriše, koji je bio precizan iz penala.

U nastavku je tim iz Inzbruka dominirao i došao do ubedljive pobede golovima Dedića u 61. minutu, Aleksandera Gindlera u 80. i Italijana Danijelea Gabrijelea u 89. minutu.

To je bila veoma bitna pobeda za Vaker, koji je i dalje na začelju tabele, ali je uspeo da održi korak sa Hartbergom, koji i dalje ima dva boda više.

Upravo je Hartberg došao do vredna tri boda slavivši u Beču protiv Rapida 4:3 u čudnom meču u kojem su viđena tri autogola.

Već u 14. minutu gost je u prestonici vodio sa 2:0, a strelci su bili Knasmilner (autogol) i Dario Tadić iz penala.

Ipak, Hartberg se ubrzo sopstvenim kiksevima revanširao rivalu – za šest minuta postigli su dva autogola – Roter u 29. minutu, a Huber u 35.

U nastavku je Kankola iz jedanaesterca doneo prednost 3:2 Harbergu, a nedostižnih4:2 postavio je Sanogo u 80. minutu. Konačnih 3:4 postavio je Bađi u 84. minutu.

Rapid je uprkos porazu na dobrom putu da bude sedmi i zaigra u doigravanju za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Hartberg je pretposlednji sa dva boda više Vakera.

Matersburg je remizirao 1:1 sa Admirom kod kuće – Gruber je dao gol za domaće u 22. minutu, a Sinan Bakiš Admiru u 50. minutu.

U sredu je Salcburg u derbiju kola posle preokreta bio bolji od Volfsbergera 3:1.

Pogledajte REZULTATE i TABELU austrijskog prvenstva.