04.05.2019 | 19.40 > 19:43

Vakeru derbi začelja, Rapid jedini bezbedan

Fudbaleri Vakera savladali su Hartberg rezultatom 1:0 u direktnom meču za opstanak odigranom u okviru 29. kola austrijskog šampionata.

Wacker Innsbruck, TSV Hartberg

SK

Tim iz Insbruka je do trijumfa došao golom Matijasa Maka u 28. minutu, pa je napredovao do pretposlednje pozicije, sa bodom prednosti u odnosu na Hartberg.

Do kraja sezone su, inače, ostala tri kola, a jedino Rapid iz Beča ima osiguran opstanak. Rapid je u meču sa mnogo preokreta savladao Admiru na gostovanju sa 4:3, pošto je vodio 3:0, ali je domaći tim postigao tri gola u roku od devet minuta.

Junak trijumfa gostiju bio je Kristofer Difon, koji je postigao pobedonosni pogodak u 67. minutu. Dvostruki strelac za Rapid bio je Aliju Bađi, a jedini preostali pogodak postigao je Mario Zonlajtner. Na drugoj strani, mrežu su zatresli redom Saša Kalajdžić, Markus Majer i Miloš Spasić.

Jedini preostali subotnji duel, između Matersburga i Rajndorfa završen je bez golova.

Posle takvog raspleta, Rapid drži prvo mesto plej-auta sa 29 bodova, a slede ga Matersburg sa 25, Rajndorf sa 21, Admira sa 18, a na začelju su Vaker sa 17 i Hartberg sa 16.