Getty images/Steve Welsh

05.05.2019 | 19.04 > 19:23

Red Bul upisao šestu titulu u nizu

Najdominantnija austrijska ekipa u poslednjih 10 godina Red Bul Salcburg i matematički je osigurao šestu uzastopnu titulu, pošto je u Beču posle preokreta savladao Austriju 2:1.

Red Bul Arena, Salcburg

SK

Ekipi iz Mocartovog grada bila je potrebna pobeda da obezbedi novu duplu krunu, pošto je četiri dana ranije osvojila kup. Međutim, prvo se njihova mreža zatresla i to tek u 71. minutu kada je Prokop doveo domaćina u vođstvo. Međutim, Bikovima je bilo dovoljno i pet minuta za preokret. Golovima u 81. Šlagera i u 86. Volfa Red Bul je došao do pobede, koja je značila overu 13. titule, šeste uzastopne.

Odigrana su još dva meča 29. kola. LASK je pobedio Volfsberger 3:0, a kapiten gostiju Nemanja Rnić dobio je crveni karton, tačnije dva žuta zbog oštrih startova u 89. i 90. minutu. Ovom pobedom LASK je osigurao plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona. Šturm je minimalnim rezultatom savladao Sent Pelten.