Getty Images/Stuart Franklin

12.05.2019 | 18.58

Salcburgu pobeda u derbiju

Fudbaleri Salcburga u derbiju 30. kola austrijske Bundeslige pobedili su LASK 2:1, a trijumfe su ostvarili još Austrija iz Beča i Volfsberger.

Salcburg

Andreas Schaad/Bongarts/Getty Images

Salcburg

Domaći tim, koji je prošle nedelje obezbedio novu titulu, poveo je u 13. minutu golom Halanda, a na 2:0 povisio je Gulbrandsen u 37. minutu. Nadu gostima da mogu da izbegnu poraz protiv lidera vratio je Trauner u 49. minutu, ali do kraja meča nije bilo promene rezultata.

Salcburg je prvi sa 43 boda, dok LASK ima devet manje.

Austrija je u Gracu prvi put u četvrtom pokušaju ove sezone pobedila Šturm 3:1 i izjednačili se na tabeli sa 24 boda.

U preostala dva kola meča vodiće se velika borba za četvrto mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, dok će petoplasirani igrati baraž sa Rapidom, prvoplasiranom ekipom iz plej-auta, za poslednje mesto u doigravanju za LE.

Šturm je poveo u 29. minutu golom Kiteišvilija, ali je samo šest minuta kasnije Grinvald izjednačio i sa rezultatom 1:1 otišlo se na odmor. Isti igrač je u 57. minutu preokrenuo rezultat, a konačnih 3:1 postavio je Monšajn u 85. minutu.

Volfsberger je bio ubedljiv protiv St. Peltena 4:0 i sa četiri boda više od Šturma i Graca sigurno drži treće mesto koje vodi u grupnu fazu Lige Evrope. U domaćoj ekipi srpski internacionalac Saša Jovanović nije dobio šansu da zaigra.