Getty Images/Stuart Franklin

18.05.2019 | 19.03 > 19:07

Matersburgu derbi sa Rapidom

Fudbaleri Matersburga pobedili su Rapid na svom terenu u 31. kolu austrijske Bundeslige rezultatom 1:0.

Lopta, fudbal

Michael Regan/Getty Images

Jedini gol za domaće dao je Martin Pušić u osmom minutu na asistenciju Grubera i to iz jedinog udarca u okvir gola gostiju.

Rapid je tokom 90 minuta bio bolji rival, imao nekoliko šansi, ali nije uspeo da izbegne poraz.

Uprkos tome, tim iz Beča zauzima prvo mesto u plej-autu sa 32 poena, dok je Matersburg drugi sa 28.

Prvoplasirani i drugoplasirani u plej-autu sastaće se i po završetku sezone, a pobednik tog meča igraće u dvomeču sa petim timom plej-ofa u borbi za Ligu Evrope.

U preostala dva duela plej-auta, Altah je savladao Hartberg na svom terenu sa 3:1. Šrajner u 13, Fišer u 71. i Gebauer u 82. minutu bili su strelci za domaće, dok je Kovačević pogodio za poražene u 90+4.

Altah je treći na tabeli sa 25 bodova, a Hartberg 11. sa 19.

Duel Admire i Insbruka završen je trijumfom domaćih 3:2. Insbruk je sad poslednji sa 17 poena i u naredna dva kola moraće da se bori za opstanak sa Hartbergom i Admirom, koja je posle ove pobede četvrta sa 22.