Getty Images/Stuart Franklin

26.05.2019 | 19.06 > 19:11

Sedmica Salcburga za kraj, Uroš Matić strelac

Fudbaleri Salcburga pobedili su Sankt Pelten na svom terenu u poslednjem kolu austrijske Bundeslige rezultatom 7:0.

Manous Dabour

Šampioni Austrije na dominantan način završili su ovu sezonu, a igrači su priredili sjajan oproštaj treneru Marku Rozeu, koji od leta preuzima Borusiju Mehengladbah.

Bikovi su goleadu otvorili u devetom minutu preko Munasa Dabura, izraelskog napadača kojem je to, takođe, poslednji meč u Salcburgu pošto prelazi u Sevilju.

Na 2:0 povisio je Valči u 36. minutu, da bi u nastavku bilo viđeno još pet golova u mreži gostiju.

Ponovo Dabur u 47, zatim Guldbrandsen u 56, pa Volf u 67. za ogromnih 5:0. I Volf je, poput Dabura, već završio transfer i karijeru nastavlja u Lajpcigu.

Ni tu nije bio kraj. Rezervista Ongene je u 82. pogodio za 6:0, da bi konačan rezultat postavio Volf u 87. minutu.

Sigurnom pobedom i ekipa LASK je završila sezonu. Tim koji će se kao drugoplasirani naći u trećem kolu kvalifikacijama za Ligu šampiona, pobedio je na svom terenu Austriju Beč sa 5:2.

Gosti su poveli u šestom minutu preko Uroša Matića, međutim, u nastavku je LASK preokrenuo preko Tetea u 51. i 55. minutu.

Jamnig je povisio na 3:1 u 79, posle gola Monšajna u 85. bilo je 3:2, a do kraja su se u strelce upisali Žoao Viktor u 89. i Haudum u 90+1.

Bečlije, koje će sa četvrtog mesta ići u treće kolo kvalifikacija Lige Evrope, duel su završile sa desetoricom zbog isključenja Saksa u 90+2.

Utakmica Volfsbergera i Šturma završena je trijumfom domaćih 2:1. I u ovom duelu viđen je preokret, pošto je Šturm poveo preko Leme u 11. minutu, a domaći autogolom Špendlhofera u 78. i pogotkom Koite u 90+1. došli do tri boda.

Tim trijumfom, Vukovi su obezbedili učešće u grupnoj fazi Ligi Evrope, pošto prvenstvo završavaju na trećoj poziciji.

Šturm će kao petoplasirani igrati u plej-ofu protiv Matersburga, najboljeg tima plej-auta, i pobednik tog dvomeča naći će se u plej-ofu za Ligu Evrope.