Dave Thompson/Getty Images

28.05.2019 | 20.59 > 21:01

Favorizovani Rapid siguran u plej-ofu

U polufinalu plej-ofa austrijske Bundeslige fudbaleri bečkog Rapida zasluženo su savladali Matersburg kod kuće i slavili rezultatom 2:0.

Rapid Wien

Getty images/Matej Divizna

Rapid Wien

Sigurnom igrom i agresivnim pristupom od prvog minuta izabranici Ditmara Kibauera nametnuli su željeni tempo, koji je dao odgovarajući rezultat već u osmom minutu. Posle asistencije talentovanog defanzivca Merta Muldura precizan je bio Kristof Knasmilner.

Samo pet minuta kasnije Muldur beleži drugu asistenciju na meču, a četvrtu u sezoni. U strelce se upisao Aliju Bađi i na taj način postavio konačan rezultat na stadionu "Alijanc."

Tim trijumfom zeleno-beli obezbedili su dvomeč u finalu plej-ofa protiv Šturma iz Graca, a prvi meč igra se već u četvrtak od 17 časova, uz direktan prenos na Sport klubu HD, dok je revanš u nedelju u identičnom terminu na Sport klubu 2.

Pobednik doigravanja obezbediće mesto u četvrtom, odnosno poslednjem kolu kvalifikacija za ulazak u Ligu Evrope.

U nedelju je Salcburg okončao uspešnu sezonu u austrijskoj Bundesligi više nego ubedljivom pobedom.