Dave Thompson/Getty Images

30.05.2019 | 19.03

Rapid na bizaran način prokockao pobedu

U prvoj utakmici finala plej-ofa austrijske Bundeslige za plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope, fudbaleri Šturma iz Graca posle preokreta pobedili su Rapid u Beču 2:1.

Rapid Wien

Getty images/Matej Divizna

Rapid Wien

U odličnoj atmosferi na stadionu Alijanc u zapadnom delu austrijske prestonice, prvo poluvreme proteklo je u velikoj borbi za svaku loptu i bez pravih prilika na obe strane.

U nastavku meča, zeleno-beli su zaigrali konkretnije i terensku inicijativu krunisali u 60. minutu.

Kapiten Štefan Švab odlično je ispratio napad svog tima i na najbolji mogući način iskoristio asistenciju Tomasa Murga.

Međutim, u jako kratkom vremenskom intervalu, stvari su se okrenule u korist čete Romana Meliha. Prvo je penal za Šturm iznudio Kiteišvili nakon neopreznog starta rezerviste domaćih, mladog Grajmla.

Sport klub

Siguran sa 11 metara i to u jubilarnom 100. bundesligaškom meču za klub iz Graca bio je rezervni igrač Jakob Jančer.

Samo devet minuta kasnije, Jančer je izveo korner za svoj tim posle kojeg je viđen jedan od najbizarnijih autogolova ove sezone.

Nesrećnog Grajmla lopta je pogodila u kuk, nakon čega je golman Štrebinger petom napucao Grajmla, a lopta završila u mreži.

Revanš finala na programu je u nedelju, sa početkom u 17 časova uz direktan prenos na SK 2.