Getty Images/Stuart Franklin

02.06.2019 | 19.04 > 19:05

Rapidu pirova pobeda, Šturm u Evropi

U revanšu finala plej-ofa austrijske Bundeslige, fudbaleri Rapida pobedili su Šturm na gostovanju sa 1:0, ali im to nije obezbedilo mesto u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Navijači Šturma iz Graca

EuroFootball, Getty Images

Razlog je trijumf ekipe Šturma u prvom duelu u Beču sa 2:1, pa je zbog većeg broja postignutih golova u gostima, tim Romana Meliha osigurao izlazak na međunarodnu scenu.

Od prvog minuta revanša bilo je očigledno da su crno-beli iz Graca želeli da sačuvaju stečenu prednost iz prvog duela, tako da ne čudi što su za celo prvo poluvreme uputili samo jedan šut.

Sa druge strane, Rapidleri su bili konkretniji, igrali agresivnije i stvorili nekoliko izglednih šansi, međutim, jedini gol bio je delo štopera Šturma Lukasa Špendlhofera, koji je u 43. minutu zatresao sopstvenu mrežu.

U nastavku susreta, trener gostiju Ditmar Kibauer uveo je u igru tri ofanzivca kako bi došao do drugog pogotka koji bi njegovoj ekipi doneo ukupan trijumf u dvomeču, ali do promene rezultata nije došlo.

Ovim ishodom, Šturm se priključio Salcburgu, LASK, Volfsbergeru i Austriji na evropskoj sceni.