10.08.2019 | 20.02 > 20:04

'Bikovi' rasterali 'Vukove', i LASK 3/3

Fudbaleri Salcburga savladali su Volfsberger rezultatom 5:2 i tako upisali i treću pobedu ove sezone u austrijskom prvenstvu.

Erling Holand

Trond Tandberg/Getty Images

‚Bikovi‘ su do trijumfa došli posle preokreta, pošto je goste već u sedmom minutu u vođstvo doveo Anderson Nijangbo. Izjednačenje je usledilo u 22. minutu, kada je strelac bio Erling Holand, a do kraja poluvremena Salcburg je preuzeo vođstvo zahvaljujući autogolu Mihaela Solbauera. Holand je svoj drugi gol postigao u 65. minutu, potom je Son Vajsman vratio nadu ‚Vukovima‘, ali je norveški fudbaler kompletirao het-trik minut pre kraja regularnog dela utakmice i razrešio sve dileme. Konačan rezultat je u nadoknadi vremena postavio Andre Ramaljo.

Srpski fudbaler Nemanja Rnić odigrao je svih 90 minuta za goste.

Salcburg sada drži čelo tabele sa devet bodova, koliko ima i LASK, dok je Volfsberger sedmi sa tri boda. LASK je na gostovanju savladao Admiru rezultatom 1:0 golom Valentina Milera u finišu prvog poluvremena.

U jedinoj preostaloj utakmici subotnjeg programa Rapid je savladao Rajndorf 2:1. Taksijarhis Funtas je bio dvostruki strelac za bečki klub, dok je na drugoj strani jedini pogodak postigao Kristijan Gebauer, a svi golovi su viđeni u prvih pola sata igre.