Bikovi protutnjali kroz Zankt Pelten, petarda Vukova

Trond Tandberg/Getty Images

Fudbaleri Salcburga deklasirali su Zankt Pelten na gostovanju rezultatom 6:0 u okviru četvrtog kola austrijskog prvenstva.

Bikovi‘ su sve golove postigli u razmaku od 40 minuta, a do prvog su došli na isteku pola sata igre, kada je strelac bio Erling Holand. Samo osam minuta kasnije Hvang He-Čan je udvostručio prednost, a Holand je drugim golom u 50. minutu povisio na 3:0. U narednih 20 minuta mrežu domaćeg tima su redom zatresli Takumi Minamino, Andreas Ulmer i Sekou Koita.

Za Salcburg je to bio četvrti trijumf ove sezone, posle koje se osamostalio na čelu tabele sa 12 bodova, dok je Zankt Pelten ostao na samo dva boda.

Ubedljiv je bio i Volfsberger, koji je sa 5:0 savladao Matersburg, uz četiri gola Šona Vajsmana, dok je strelac jedinog preostalog bio Mario Lajtgeb.

Za ‚Vukove‘ je to bio drugi trijumf ove sezone i sada ima šest bodova, dok je Matersburg ostao na tri.

U jedinoj preostaloj utakmici, LASK je igrao 1:1 sa Svarovski Tirolom i propustio šansu da ostane na deobi prvog mesta sa Salcburgom. Gosti su poveli preko Zlatka Dediča u 44. minutu, a gol timu iz Linca doneo je Filip Visinger.