U nedeljnim mečevima sedmog kola austrijske Bundeslige pobede su ostvarili Altah, Rapid i Volfsberger.

Rapid Wien

Matej Divizna/Getty Images

Altah je sa 6:0 deklasirao Sent Polten na domaćem terenu.

Golove za domaći sastav postigli su Beriša u 28, Šrejner u 33, Jamnig u 61. i ponovo Beriša u 76. minutu, a u listu strelaca upisao se i Luan u 30. minutu kada je postigao autogol.

Altah je na osmom mestu sa sedam bodova, dok je Sent Polten na 11. poziciji sa pet bodova.

Bečki Rapid je takođe ubedljivo stigao do pobede - savladana je Admira sa 5:0.

Šobesberger je načeo mrežu gostiju u završnici prvog dela igre, a zatim je hrvatski defanzivac Mateo Barać u 54. minutu povisio na 2:0.

Ulman se upisao u listu strelaca u 64. minutu, da bi tačku na pobedu stavili Bađi u 65. i Dejan Ljubičić u 81. minutu.

Rapid je na četvrtom mestu sa 13 bodova, dok je Admira na začelju tabele sa jednim bodom.

U poslednjem meču dana Volfsberger je sa 3:0 savladao Austriju.