22.09.2019 | 19.30

LASK vodio 2:0 i 'otkunuo' prvi bod Salcburgu

Derbi meč osmog kola austrijske Bundeslige između LASK i Salcburga završen je bez pobednika, pošto je rezultat u Lincu bio 2:2.

Salcburg

Alexander Hassenstein, Getty Images Sport

Salcburg

Domaći tim je počeo silovito i bez respekta protiv jedine neporažene ekipe u prvenstvu, što je rezultiralo golom Tomasa Goigingera na dodavanje Dominika Friesera već u četvrtom minutu.

Ovaj dvojac bio je zaslužan i za drugi pogodak LASK u 18. minuta, ali su u ovoj situaciji Goiginger i Frieser zamenili uloge.

U nastavku se Salcburg konsolidovao, zaigrao prepoznatljivu igru i ipak došao do boda. Prvo je Patson Daka smanjio prednost domaćeg tima u 32. minutu, da bi isti igrač u nadoknadi vremena postavio konačan rezultat na asistenciju Takumija Minamine.

Nakon kompletiranog osmog kola, Salcburg je ostao na čelu tabele sa 22 boda, dok je LASK treći sa 17.

Austrija je u Beču savladala Altač sa 2:0, dok je Volfsberger slavio na gostovanju Hartbergu identilnim rezultatom.