28.09.2019 | 19.10

Salcburg pobedio, LASK ispratio

Fudbaleri Salcburga savladali su na svom terenu Austriju sa 4:1 u devetom kolu austrijske Bundeslige.

Zanimljivo, sve golove postigli su domaći fudbaleri. Već u drugom minutu vlastiti gol pogodio Albert Valči.

Ipak, to je bila sva radost za ekipu iz Beča. Ašimeru je izjednačio u 35. minutu, da bi do kraja prvog poluvremena Salcburg poveo zahvaljujući golu Koita.

Uspostavili su kontrolu domaći na terenu u drugom delu utakmice. Već u 55. minutu je na 3:1 povećao Okugava, dok je konačni rezultat u 79. minutu postavio Koita.

Slavio je i LASK na gostovanju St. Poltenu sa 3:0. U poslednjem meču dana Volfsberg i Tirol su podelili bodove, odigravši 2:2.