Getty Images/Stuart Franklin

05.10.2019 | 18.53 > 18:55

Šestica Bikova, het-trik Dake

Fudbaleri Salcburga ubedljivo su pobedili Altah na svom terenu rezultatom 6:0, u 10. kolu austrijske Bundeslige, uz het-trik Patsona Dake.

Salcburg

Print screen/SK

Salcburg

Šampion države dominirao je od početka duela na Red Bul areni i golovima Koite u petom i Dake u 11. stekao dvostruku prednost u ranoj fazi.

Raspoloženi napadač iz Zambije bio je ponovo strelac u 24, da bi het-trik kompletirao pogotkom u 59. minutu.

Do kraja su mrežu gostiju zatresli Smail Prevljak u 81. i Hvang He-Čan u 86, a pobeda Bikova mogla je da bude i ubedljivija da je Ašimeru iskoristio jedanaesterac u 53. minutu.

Salcburg je posle 10 kola lider sa 28 bodova, dok je Altah 10. sa sedam.

Rapid je kao gost savladao Matersburg autogolom Olatunjija u 90. minutu - 3:2.

Domaći su dvaput vodili, golovima Grubera u 28. i Kuena u 48, ali je Rapid održao korak preko Funtasa u 45+3. i Dibona u 69, pre nego što je u finišu došao do slavlja.

Admira je kod kuće savladao Vaker Tirol sa 3:1.