U nedeljnim mečevima 10. kola austrijske Bundeslige pobede su ostvarili LASK, Volfsberger i Austrija.

Lopta, fudbal

Michael Regan/Getty Images

LASK iz Linca je u gostima savladao Hartberg sa 2:1.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a veliku priliku da donese vođstvo LASK propustio je Goginger u 14. minutu, kada je promašio penal.

Poveli su domaćini preko Ostraka u 55. minutu.

Za preokret LASK pobrinuli su se Ranftl u 65. i Mičorl u 69. minutu.

Volfsberger je deklasirao Sent Polten sa 4:0.

Golove za domaći tim postigli su Ricmajer u 12, Vizman u 38, Leitgeb u 66. i ponovo Vizman u 87. minutu.

U poslednjem meču dana Austrija je u Beču savladala Šturm iz Graca sa 1:0.

Monšajn je bio junak pobede, a mrežu gostiju zatresao je u 82. minutu.

Pogledajte rezultate i tabelu Bundeslige.

Zankt Pelten smrskao kristale

Fudbaleri Zankt Peltena deklasirali su Svarovski Tirol rezultatom 5:1 u okviru austrijske Bundeslige.

LASK kroz dim i uz prekid bolji od Austrije

Tri meča osigrana su u nedelju u okviru 13. kola austrijskog fudbalskog šampionata. Dva su završena bez problema, a duel LASK - Austrija bio je prekinut na deset minuta zbog divljanja navijača.

Magija Junuzovića u 90+4. za trijumf Bikova

Fudbaleri Salcburga pobedili su Rapid na svom terenu rezultatom 3:2, u 12. kolu Bundeslige, golom Zlatka Junuzovića u 90+4. minutu.

Tri gola Despodova u pobedi Šturma

Fudbaleri Šturma u gostima su pobedili Sankt Pelten u 12. kolu austrijske Bundeslige 4:0, a tri boda upisale su i ekipe Tirola i Hartberga.