Getty Images/Stuart Franklin

19.10.2019 | 18.58 > 18:59

Remi šampiona, nemilosrdni LASK brojao do sedam

Šampion Austrije Salcburg remizirao je sa Šturmom u Gracu 1:1, u 11. kolu austrijske Bundeslige.

Salcburg, navijači

Maja Hitij, Bongarts

Bikovi su do boda došli u 73. minutu pogotkom Koite, pošto je Šturm u 17. preko Ljubića poveo.

Salcburgu je to drugi remi u prethodnih pet utakmica, ali je i dalje prvi sa 29 bodova. Tim iz Graca je peti sa 17 poena.

Fudbaleri LASK pobedili su Matersburg na svom terenu ubedljivim rezultatom 7:2.

Da će takav ishod biti nije se moglo naslutiti posle šest minuta igre, pošto su gosti tad poveli golom Grubera.

Ipak, već u 10. je Trauner izjednačio, da bi u 24. Goiginger preokrenuo. Nedeljko Malić je 10 minuta kasnije poravnao na 2:2, ali je do kraja LASK demonstrirao silu i postigao još pet golova.

Najpre je Ranftl u 38. pogodio za 3:2, da bi u drugom poluvremenu mrežu gostiju pogađali Raguz (64), Goiginger (70), Ranftl (74) i Tete (79).

Ekipa iz Linca je ostvarila treći uzastopni trijumf, a četvrti u poslednjih pet kola i sa 26 bodova druga je na tabeli. Matersburg je osmi sa 10 poena.

Duel Altaha i Admire pripao je gostima rezultatom 4:1.