Getty Images/Stuart Franklin

27.10.2019 | 18.58 > 19:00

Magija Junuzovića u 90+4. za trijumf Bikova

Fudbaleri Salcburga pobedili su Rapid na svom terenu rezultatom 3:2, u 12. kolu Bundeslige, golom Zlatka Junuzovića u 90+4. minutu.

Zlatko Junuzović

Andreas Schaad/Getty Images

Austrijski vezista poreklom iz Loznice izveo je fantastičan slobodan udarac sa 20 metara i pogodio u same rašlje za veliko slavlje na Red Bul areni.

Mogao je šampion Austrije i znatno ranije da obezbedi tri boda, pošto je u prvom delu meča imao dva gola prednosti.

Najpre je Sobosalaj u 31. pogodio iz penala, a potom je Haland u 38. iskoristio asistenciju He-Čana. Mogli su Bikovi tada da imaju i 3:0, ali je prethodno u 33. He-Čan promašio jedanaesterac.

Do poluvremena je Rapid uspeo da smanji zaostatak pogotkom Knasmilnera i taj rezultat bio je aktuelan sve do 87, kad je Barač poravnao na 2:2.

To na kraju, ipak, nije bilo dovoljno da gosti iz Beča ostanu neporaženi.

Salcburg ima 32 boda i prvi je na tabeli, Rapid je četvrti sa 21.

LASK je golom Klausa u 41. minutu savladao Altah na strani rezultatom 1:0, dok je duel Volfsbergera i Admire završen bez pobednika 2:2.