02.11.2019 | 19.00 > 19:02

Het-trik Dake za novi rutinski trijumf Salcburga

U meču 13. kola austrijske Bundeslige, aktuelni šampion RB Salcburg u kombinovanom sastavu, slavio je na gostovanju Matersburgu sa 3:0.

Salzburg

Adam Pretty/Getty Images

Apsolutni heroj pobede Crvenh bikova bio je interlacionalac iz Zambije Petson Daka, koji je postigao sva tri gola.

To mu je drugi het-trik u sezoni, posle kojeg se izjednačio na vrhu liste strelaca sa saigračem Erlingom Holandom, pošto obojica imaju po 12.

Prvo gol viđen je u 33. minutu, kada je golmanom domaćih Tino Kasali napravio početničku grešku i ispustivši loptu iz ruku u sopstvenom petercu i poklonio pogodak Daki.

Samo osam minuta kasnije, Daka postiže jedan od najlepših golova karijere, nakon snažnog šuta koji je uputio sa ivice kaznenog prostora.

Pomenuti napadač stavio je tačku na meč u četvrtom minutu nadoknade, kada se odlično snašao u kaznenom prostoru zeleno-belih i iskoristio odbijenu loptu, poslavši je u praznu mrežu.

Ovo je bila peta pobeda za RB u međusobnm duelima, čime je izjednačen rekord postavljen u peridou od aprila 2012. do aprila 2013. protiv istog tima.