09.11.2019 | 19.32 > 19:35

Zankt Pelten smrskao kristale

Fudbaleri Zankt Peltena deklasirali su Svarovski Tirol rezultatom 5:1 u okviru austrijske Bundeslige.

St. Polten, Swarowski Tirol

SK

Domaći tim je praktično već posle nešto više od 20 minuta obezbedio siguran trijumf, pošto je tada vodio 3:0. Husein Balić je postigao dva gola za devet minuta, a Pak Kvang-Rjong je povisio na 3:0, pre nego što je u 33. minutu Benjamin Pranter dao nadu gostima iz Vatensa.

Međutim, sve dileme su razrešene u drugom poluvremenu, kada su Danijel Luksbaher iz penala i Kvang-Rjong drugim golom kompletirali ubedljiv trijumf. Korejski fudbaler je bio apsolutni junak utakmice, pošto je uz dva pogotka asistirao Baliću kod prvog pogotka.

Zankt Pelten sada na sedmom mestu ima 13 bodova, 12 manje od vodećeg Salcburga, koji ima utakmicu manje, dok je Svarovski na devetoj poziciji sa 12 bodova.

U ostalim utakmicama subotnjeg programa pobede su ostvarili Šturm i Rapid. Tim iz Graca je na svom terenu savladao Hartberg 3:1, dok je Rapid sa 3:0 pobedio Rajndorf u Altahu.