Poraz LASK drži Salcburg na prvom mestu

U nedelju je kompletirano 16. kolo austrijske Bundeslige, a i pored drugog vezanog remija Salcburg ostaje lider na tabeli.

Salcburg, navijači

Maja Hitij, Bongarts

Salcburg je upisao drugi uzastopni remi u prvenstvu, pošto je kao gost protiv Admire završio meč rezultatom 1:1.

Turski napadač Sinan Bakuš doveo je domaći tim do prednosti u 16. minutu, i to je ujedno bio jedini šut fudbalera Admire u gol protivnika.

Do kraja susreta Salcburg je napadao svim silama, imao ukupno 16 udaraca, promašivao zicere, bio je to jedan od onih dana kada ništa ne polazi od noge.
Jedino što je aktuelni šampion mogao da uradi, to je bilo izjednačenje koje je donela japansko-korejska veza. Hi Čan Hvang je pogodio u 77. minutu, na dodavanje Takumija Minamine.

I pored dva uzastopna remija, Salcburg je ostao lider na tabeli Bundeslige nakon 16. kola, pošto je LASK kod kuće ubedljivo poražen od Rapida iz Beča sa 4:0.

U nedelju su se sastali i Altah i Volfsberger, a slavio je domaćin 2:1.