Salcburg ubedljiv, novi gol nezaustavljivog Holanda

U okviru 17. kola austrijske Bundeslige pobede su u subotu upisali Salcburg, LASK i Hartberg.

Erling Braut Håland

Getty Images/Andreas Schaad

Fudbaleri Salcburga slavili su pred svojim navijačima protiv Tirola 5:1.

Nakon dva vezana remija, Salcburg je na svom terenu ubedljivo slavio za 13. pobedu u sezoni i nastavak serije bez poraza u ligi, a Crvenim bikovima ovo je bio 53. meč kod kuće bez poraza što je rekord lige.

Seriju golova započeo je Petson Daka posle nepunih 180 sekundi, a već u 9. minutu bilo je 2:0. Ovoga puta strelac je bio Erling Holand koji nastavlja da trese mreže i privlači pažnju javnosti. Holandu je ovo 16. gol u sezoni u ligi, a 28. u 21 odigranom meču u svim takmičenjima.

Do kraja poluvremena, četa Džesija Marša još jednom je pronašla put do mreže rivala. U strelce se upisao Masaja Okugava.

Njegov sunarodnik Takumi Minamino povisio je na 4:0 u 56. minutu, a najbizarniji momenat na meču videli smo u 82. minutu kada je golman gostiju Osvald primio gol kroz noge iz slobodnog udarca. Gol je postigao kapiten Andreas Ulmer.

Sport Klub Youtube

Počasni pogodak za goste postigao je Hager samo tri minuta kasnije.

U preostalim mečevima 17. kola odigranim u subotu Hartberg je slavio protiv Zankt Peltena 3:2, LASK je na gostovanju Volfsbergeru pobedio rezultatom 3:1.