Getty Images/Stuart Franklin

15.12.2019 | 19.07 > 19:12

Salcburg ostaje usamljen na vrhu - LASK od 0:3 do 3:3

U derbi meču koji je kompletirao 18. kolo austrijske Bundeslige, a ujedno i u poslednjoj utakmici u ovoj kalendarskoj godini, fudbaleri LASK i Šturma remizirali su rezultatom 3:3.

LASK

Andreas Schaad/Getty Images

Seriju golova na stadionu u Pašingu otvorio je Reher već u 4. minutu kada je posle asistencije Ablonitisa uhvatio kompletnu protivničku odbranu na spavanju i Šturmu doneo prednost. Samo četiri minuta kasnije dosuđen je penal u korist gostiju iz Graca nakon prekršaja Hauduma. Siguran sa 11 metara bio je kapiten crno-belih Hirlender.

Nije prošlo mngoo vremena, a izabranici Nestora (Jevtića) El Maestra poveli su sa 3:0 kada je nesebični Rehet proigrao Kiteišvilija kome je ostao lakši deo posla da pošalje loptu u nebranjeni deo mreže.

Međutim, do kraja prvog poluvremena tim koji je apsolutni hit u Bundesligi, ali i Ligi Evrope, postigao je dva gola. Prvo je zahvajujući autogolu štopera Šturma Špendlhofera smanjena prednost, a nadu da neće izgubiti pred svojim navijačima doneo je Vostri prvim pogotkom u sezoni.

U velikoj meri tok utakmice promenilo je isključenje Domingeza u 61. minutu. Sa igračem više četa Valerijana Ismaela uspela je da izjednači zahvaljujući golu rezerviste Klausa iz penala u 74. minutu.

Do kraja meča gosti su ostali sa još jednim igračem manje s obzirom na to da je, poput Domingeza, i Hirlender zaradio drugi žuti karton.

LASK je drugi sa dva boda manje od Salcburga, koji na liderskoj poziciji ima 44, dok je Šturm na petom, odnosno poslednjem mestu koje vodi u plej-of za titulu šampiona sa 28 bodova.

U preostala dva meča Austrija i Volfsberger su u Beču podelili bodove (1:1), dok je Matersburg u gostima savladao Tirol sa 3:1.

Mesto u plej-ofu četiri kola pre kraja obezbedili su Salcburg i LASK.