14.02.2020 | 20.58 > 21:14

Novi vetrovi u Austriji? LASK smenio Red Bul na čelu

Nastavljen je šampionat Austrije na fantastičan način. U derbiju sezone prvoplasirani Red Bul Salcburg dočekao je drugoplasirani LASK. Gost je slavio, prekinuo veliku seriju Bikova i preuzeo čelo tabele.

LASK

Andreas Schaad/Getty Images

"Večiti" šampion Austrije doživeo je prvi ligaški poraz kod kuće još od 27. novembra 2016. A od tada je vezao 53 utakmice bez poraza. Međutim, nije čudo da je tu seriju prekinuo tim koji fantastično igra u gostima ove sezone, pošto je ovo i 10. pobeda iz isto toliko gostovanja ove sezone, što je rekord Bundeslige.

Sve je počelo kako se poželeti moglo za domaćina. Četiri velike šanse, od čega su dve bile stative Okugave i Dake. Ali, kao što to obično biva, kada se šanse ne iskoriste sledi kazna. Tako je i bilo. U 20. minutu veliki kiks je napravio Ongene, koji je loptu dodao Frizer, a ovaj nije propustio veliku priliku da postigne gol za vođstvo. Ono je duplirano posle pet minuta, a opet su gosti imali dosta sreće. Džejms Holand je šutirao sa distance, lopta je pogodila jednog igrača Red Bula, promenila pravac i završila u golu Cicana Stankovića.

Ipak, do poluvremena malo radosti i za domaće navijače. U 40. minutu Bikovi dolaze do gola. Strelac je Okugava, a asistent je bio Junuzović. Ekipa iz Linca ponovo dolazi do dva gola prednosti, a strelac je ponovo Frizer u 56. minutu. Ispostavilo se da je to bio ozbiljan udarac za šampiona, koji je uspeo samo da smanji u 81. minutu, a strelac je bio Mvepu.

Ovo je ekipi iz Linca prva pobeda u Salcburgu od 2011. Sa njom je izbio na prvo mesto Bundeslige jer ima 45 bodova, jedan više od Red Bul Salcburga.