Austrija: Jojić dvostruki asistent u debiju

U subotu su na programu bila dva meča 19. kola austrijske Bundeslige – Volfsberger je lako pobedio Hartberg, dok je Altah na domaćem terenu remizirao sa Austrijom.

Miloš Jojić

Alex Livesey/Getty Images

Miloš Jojić

Volfsberger je kod kuće sa 3:0 pobedio Hartberg, ali su domaći do golova došli tek u drugom delu.

Mihael Novak je doveo domaćina iz Volfsberga u vođstvo u 48. minutu, a asistent je bio nekadašnji vezista Partizana, Dortmunda i Kelna Miloš Jojić. Bila je to njegova prva utakmica u dresu Volfsbergera, pošto je nedavno kao pozajmljen igrač došao iz istanbulskog Bašakšehira.

Samo minut kasnije, izraelski napadač Šon Vajsman je duplirao vođstvo, dok je isti igrač postavio konačnih 3:0 u 82. minutu. Bio je to njegov 19. gol u sezoni, po čemu je najbolji strelac šampionata. Jojić je, sa druge strane, zabeležio drugu asistenciju na meču.

Volfsberger je treći na tabeli, prekinuo je niz od tri meča bez pobede, a Hartberg je šesti. U narednom kolu Volfsberger gostuje Tirolu, dok će Hartberg igrati kod kuće protiv Rapida.

Altah je kod kuće remizirao 2:2 sa Austrijom, a delovalo je da će doći do lake pobede kada su posle 20 minuta imali 2:0 posle golova Šrajnera i Sama. Ipak, do poluvremena je gost prepolovio prednost pogotkom Fica, a izjednačenje i konačnih 2:2 postavio je Monšajn u 59. minutu.

Austrija je posle četvrtog remija u nizu sedma sa 22 poena, dok je Altah posle tri uzastopne pobede osvojio bod koji mu donosi osmo mesto. Oba tima nastavljaju borbu za mesta u ligi za šampiona.