16.02.2020 | 18.53

Ulman pogodio u 40. sekundi: Rapid bolji od fenjeraša

Fudbaleri Rapida savladali su na svom terenu Tirol 2:0 u meču 19. kola austrijske Bundeslige.

Rapid Wien

Matej Divizna/Getty Images

Domaći su poveli posle samo 40 sekundi, pošto je gol postigao Maksimilijan Ulman. Defanzivni fudbaler se u strelce upisao drugi put ove sezone.

Prednost Rapida udvostručio je grčki internacionalac Funtas u 41. minutu. Na taj način postavio je i konačni rezultat.

Pokušavali su fudbaleri Tirola da preokrenu situaciju u nastavku, pa su u drugom poluvremenu uputili 15 šuteva ka golu rivala. Ipak, nije bilo promene rezultata.

Rapid je zabeležio drugu pobedu zaredom, te se nalazi na trećem mestu na tabeli, sa devet bodova manje od Salcburga i jednim više od Volfsbergera.

Šturm je u Gracu izgubio od Matersburga 2:1. Oba gola za goste postigao je Gruber u devetom i 14. minutu. Poraz Šturma ublažio je Jančer u 67. minutu.

Štrum je peti u poratku, dok je Metersburg deveti.

Sankt Pelten i Admira su podelili bodove 2:2.