22.02.2020 | 19.02 > 19:04

'Kristali' iznenadili Volfsberger, Šturm bez problema

Ekipa Svarovski Tirol napravila je veliko iznenađenje u okviru 20. kola Bundeslige Austrije, pošto je savladala Volfsberger rezultatom 2:0.

lopta fudbal

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Tim iz Insbruka trijumf je obezbedio već u prvom poluvremenu, a junak je bio Mihael Svoboda. Austrijski fudbaler je doveo domaću ekipu u vođstvo u 34. minutu, a devet minuta kasnije je asistirao Zlatku Dediču kod drugog pogotka.

Svarovski na poslednjoj poziciji sada ima 15 bodova, isto kao i Admira na poziciji ispred, dok su ‚Vukovi‘ ostali četvrti sa 34 boda.

Identičnim rezultatom kao Svarovski, Šturm je kao gost savladao upravo Admiru. Huan Dominges je doveo tim iz Graca u vođstvo u 16. minutu, a konačan rezultat postavljen je autogolom Kolje Puša. Za Šturm je to bio deveti trijumf, posle kojeg ima tri boda manje od Volfsbergera.

U jedinoj preostaloj utakmici subotnjeg programa Matersburg i Rajndorf su igrali bez golova.