29.05.2020 | 22.32

Bikovi u velikom stilu do sedmog kupa

Fudbaleri Red Bul Salcburga u samo 24 časa imali su dva velika razloga za slavlje. Prvo su zbog kazne LASK izbili na prvo mesto u ligi, a potom su odbranili trofej u kupu ubedljivom pobedom u finalu nad Luštenauom 5:0.

Salcburg

Print screen/SK

Salcburg

Drugoligaš iz Luštenaua držao se sve do 20. minuta kada je jedan od traženijih mladih igrača Mađar Soboslai sjajnim golom doveo favorita do vođstva. Već u sledećem napadu ponovo se zatresla mreža Luštenaua, a to je uradio njihov igrač Štamberger. Sa 2:0 otišlo se na odmor, a u 54. minutu sve rešava Okafor koji diže na 3:0.

U 66. minutu Ašimeru postiže četvrti gol, a u 80. konačnih 5:0 postavlja Koita. Za ubedljiv trijumf ekipe iz Salcburga i sedmi trofej u kupu, svih sedam osvojenih u ovoj deceniji. Sa ovim trofejom Red Bul se na večnoj listi izjednačio se na trećem mestu sa Tirolom. Ispred su samo bečki velikani Rapid sa 14 (poslednji trofej 1995.) i Austrija sa 27 trofeja.