’Bikovi’ sigurni, ’Vukovi’ pretekli LASK

REUTERS/Leonhard Foeger

Fudbaleri Salcburga savladali su Rapid rezultatom 2:0 u prvom kolu drugog dela austrijskog šampionata koji je nastavljen posle pauze zbog pandemije koronavirusa.

’Bikovi’ su tako upisali drugu pobedu u nizu u šampionatu, pošto su prethodno iznenađujuće imali po dva remija i poraza.

Šampion Austrije je poveo u devetom minutu preko Patsona Dake, a konačan rezultat postavio je Noa Okafor u nadoknadi vremena.

Crnogorski fudbaler Filip Stojković odigrao je svih 90 minuta za goste i zaradio javnu opomenu, a ceo meč na terenu proveo je i Slovenac Dejan Petrovič. Bosanskohercegovački fudbaler Srđan Grahovac u igru je ušao u 27. minutu.

’Bikovi’ na čelu tabele sada imaju 27 bodova, pet više of Volfsbergera, koji je pretekao LASK zahvaljujući raspletu utakmica odigranih u sredu. Rapid je na četvrtoj poziciji sa 20 bodova, a prate ga Hartberg sa 17, dok je Šturm šesti sa 16.

’Vukovi’ su na gostovanju savladali Šturm golovima Šona Vajsmana u 44. i Mihaela Lindla u 64. minutu. Vajsmanu je kod gola za vođstvo asistirao srpski fudbaler Miloš Jojić, dok je poraz svog tima u 77. minutu ublažio Torsten Reher. Šturm je, inače, od 88. minuta imao igrača manje na terenu, pošto je Anastasios Avlonitis za pet minuta dobio dva žuta kartona.

Jojić je do 84. minuta bio na terenu, dok je Nemanja Rnić odigrao ceo meč.

Najveće iznenađenje dana priredio je Hartberg, koji je savladao LASK u Lincu posle preokreta 2:1. Klaus je doveo domaći tim u vođstvo u devetom minutu, 15 minuta kasnije Slovenac Rajko Rep je izjednačio, a sva tri boda gostima doneo je Dario Tadić golom u trećem minutu nadoknade.

Rep je odigrao svih 90 minuta za pobednički tim, dok je na drugoj strani hrvatski fudbaler Petar Filipović u igru ušao u 77. minutu.