Austrija najdalja od dna, Tirol i Admira u problemu

Paolo Bruno/Getty Images

U subotu su se igrala tri meča u okviru 28. kola austrijske Bundeslige i to lige za opstanak, a do bodova su došle ekipe Materzburga i bečke Austrije, dok su Altah i Admira remizirali.

Altah je remizirao kod kuće sa Admirom 1:1 (0:0), a fudbaleri hrvatskog trenera Zvonimira Solda su bili ti koji su imali vođstvo. U 58. minutu prednost je Admiri doneo Keršbaum, a devet minuta kasnije Šrajner je postavio konačan rezultat.

Matersburg je kod kuće bio bolji od Zankt Peltena sa 2:0 (1:0), a strelci su bili Gruber u 44. (12. gol u sezoni) i Pušić u 87. minutu iz penala.

Austrija je kao gost bila bolja od Tirola sa 2:1, a čitavo drugo poluvreme imala je igrača više, pošto je Guganig od 35. do 40. minuta dobio dva žuta kartona. U vođstvo je Austriju doveo Edomvoni u osmom minutu, izjednačio je Slovenac Zlatko Dedić u 32. minutu, a pobedu Austriji doneo je Pihler u 57. minutu.

Austrija je najdalje od ispadanja – Bečlije imaju 25 bodova na čelu grupe za opstanak, a najugroženije su ekipe Admire i Tirola sa po 14 bodova. Altah ima 22, Matersburg 17, a Zankt Pelten je prilično nebezbedan sa 15 osovjenih bodova.