Poraz Austrije, u Matersburgu iz 1 u 2 za beg sa dna

Paolo Bruno/Getty Images

Tri utakmice - tri pobede gostujućih timova u 30. kolu razigravanja za plasman u Ligu Evrope i opstanak u austrijskoj Bundesligi.

Vodeća Austrije je neprijatno iznenadila i na svom terenu poražena je od Sankt Peltena rezultatom 5:2, drugoplasirani Altah je slavio protiv poslednjeplasiranog Tirola 1:0, dok je Admira bila bolja od Matersburga 2:1.

Strelci za Sankt Pelten bili su Ljubičić u 32, Šulc u 44, Dejvis u 61. i 63. minutu i Karijus u 83, dok su golove za tim iz presotnice Austrije postigli Pihler u 18. i Monšejn u 36. minutu.

Admira je do važnog trijumfa u borbi za opstanak stigla posle preokreta u drugom poluvremenu. Matersburg je vodio golom Velaska od 25. minuta, ali su Pušk u 49. i Bakis u 73. minutu bili precizni za goste i beh sa dna tabele.

Na začelju je Tirol, koji je poražen od Altaha golom Nusbaumera u 19. minutu.

Dva prvoplasirana tima obezbediće baraž za plasman u Ligu Evrope, dok poslednjeplasirani ispada iz elite.