Svarovski i Admira u poslednjem kolu za opstanak

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Duel između Svarovskog i Admire u poslednjem kolu austrijske Bundeslige odlučiće koji će od ta dva tima morati da se preseli u niži rang.

Takav je rasplet posle utakmica odigranih u utorak, pošto su oba tima doživela poraze. Admira je na svom terenu doživela debakl od Zankt Peltena rezultatom 3:0, dok je klub iz Insbruka poražen od Matersburga kao gost 4:1.

U jedinom preostalom susretu, Austrija je savladala Rajndorf u Altahu 2:1 posle preokreta i tako obezbedila prvo mesto u donjem delu tabele. Domaći tim je poveo u 27. minutu preko Johanesa Tartarotija, a preokret je usledio tek pred istek sat vremena igre. Prvo je Maksimilijan Zaks izjednačio, a sva tri boda Austriji doneo je Brajt Edomvonji u 79. minutu.

Matersburg je, inače, do trijumfa nad ’Kristalima’ došao golovima Patrika Birgera, Florijana Harta, Jana i Aloaa Helera, dok je poraz gostiju ublažio Zlatko Dedič iz penala pet minuta pošto je domaći tim već imao 4:0. Pobedničkom timu je posao dodatno olakšan od 31. minuta, kada je Jone Kabrera zaradio crveni karton.

Zankt Pelten je u Marija Encersdorfu slavio golovima u drugom poluvremenu, a dvostruki strelac bio je Isijaka Uedraogo. Tim pogocima prethodio je gol za vođstvo Danijela Šica u 52. minutu.

Pred poslednje kolo, Austrija ima 31 bod, Rajndorf pet manje, a slede Zankt Pelten sa 22, Matersburg sa 21, Admira ima 17, a Svarovski 15.