Salcburg bez milosti, Rnić direktno u Ligi Evrope

REUTERS/Leonhard Foeger

Fudbaleri Red Bul Salcburga ubedljivom pobedom na gostovanju LASK rezultatom 3:0 završili su još jednu trofejnu sezonu.

Salcburg je još ranije obezbedio sedmu uzastopnu titulu, odnosno 14. u istoriji kluba, ali do poslednjeg minuta odigrali su ozbiljno.

Sva tri pogotka u Pašingu viđena su u drugom poluvremenu. Sjajni Mađar Soboslai je u 67. minutu iz penala načeo mrežu domaćih, a do kraja meča u strelce su se upisali još Andre Samaljo u 73. i Kamara u 90+5 minutu takođe iz jedanaesterca.

Novi/stari šampion je prvenstvo završio sa 50 bodova, 12 više od drugoplasiranog Rapida iz Beča, koji je u nedelju u gostima poražen od Volfsbergara 3:1 (2:0).

Ceo meč za domaći tim, koji je iskoristio poraz LASK i izbio na treću poziciju, odigrao je srpski internacionalac Nemanja Rnić.

U poslednjem duelu današnjeg programa Hartberg je u gostima savladao Šturm sa 4:1 (3:1).

Salcburg u Rapid će u kvalifikacije za Ligu šampiona, Volfsberge u grupnu fazu Lige Evrope, LASK u kvalifikacije, dok će Hartberg u finalu baraža za LE igrati sa Austrijom iz Beča ili Altahom.