Getty Images/Stuart Franklin

13.09.2020 | 18.58 > 18:59

Šampion krenuo iz treće brzine

Fudbaleri Salcburga pobedili su Volfsberger na strani u prvom kolu austrijske Bundeslige rezultatom 3:1.

Salzburg

REUTERS/Leonhard Foeger

Šampion nije imao problema protiv Vukova, a olakšavajuća okolnost bila je ta što su domaći ostali sa desetoricom već u 16. minutu zbog isključenja Lohošvilija.

Bikovi su brojčanu nadmoć umešno koristili u nastavku. Autogolom Pereca poveli su u 21. minutu, da bi već u 27. Paston Daka udvostručio prednost.

Posle pogotka Koita u 82. sve dileme oko pobednika su rešene. Na kraju je Volfsberger ublažio poraz preko Vicingera u 90+3.

Salcburg u sledećoj rundi čeka Altah. Volfsberger gostuje Hartbergu.