Getty Images/Christof Koepsel

18.10.2020 | 20.41 > 20:44

Volfsberger u 1/8 finala Kupa, Joveljić među strelcima

Fudbaleri Volfsbergera plasirali su se u osminu finala Kupa Austrije pobedom protiv Rida posle penala.

Dejan Joveljić za Sport Klub

sport klub

Jedan duel šesnaestine finala Kupa Austrije na programu je bio u nedelju, a Volfsberger je prošao dalje boljim izvođenjem penala nakon što je posle 120 minuta igre bilo 2:2.

Poveo je Rid preko Nuca u 20. minutu, a odgovor Volfsbergera usledio je u 29. kada je mrežu zatresao Baumgartner.

Zigel je u samom finišu poluvremena doneo novu prednost Ridu. Gosti su čuvali vođstvo sve do 81. minuta kada je sa bele tačke za 2:2 pogodio Lindl.

U produžecima nije bilo golova i meč je rešen penalima.

Za Volfsberger nije počelo dobro jer je u prvoj seriji neprecizan bio Vernicing, ali promašio je i Kanadi u trećoj seriji, a za njim i Lakner u petoj.

Jedan od strelaca za Volfsberger u penal seriji bio je i Dejan Joveljić koji je izveo četvrti penal za svoj tim.