Rapid ispustio vođstvo i izgubio, Salcburg ostao prvi

Michael Regan, Getty Images Sport

Fudbaleri Rapida iz Beča nisu uspeli da iskoriste subotnji poraz lidera Salcburga od Šturma (1:3) i eventualnom pobedom posle osmog kola izbiju na čelo austrijske Bundeslige.

Ekipa iz prestonice u izuzetno uzbudljivom meču poražena je na gostovanju Ridu 4:3 iako je do 65. minuta imala prednost.

Gosti su poveli u 14. minutu pogotkom Knasmilnera, ali se na odmor otišlo sa vođstvom Rida. Najpre je Grahovac u 25. minutu loptu poslao u svoju mrežu, da bi Gšvajld u 40. preokrenuo rezultat.

Rapid je odlično počeo drugo poluvreme – Knasmilner je izjednačio u 51. minutu, a ubrzo je Rejner autogolom doneo prednost gostima – 3:2.

Ipak, Rejner se u 71. minutu iskupio za 3:3, a Grul je u 87. minutu postavio konačan rezultat.

Nekadašnji fudbaler Filip Stojković u 57. minutu dobio je šansu u gostujućoj ekipi.

Rapid je na deobi drugog mesta sa LASK sa 17 bodova, a Salcburg ima dva više. Eid je posle drugog uzastopnog trijumfa na deobi sedmog mesta sa devet bodova.

U preostala dva meča odigrana u nedelju Tirol je savladao Admiru 3:0, dok su Austrija Beč i St. Pelten podelili bodove – 1:1.