Zrinjskom samo bod u Tuzli, šansa za Željezničar

Ex-Yu lige 22. apr 201719:34 > 19:37
SK

Fudbaleri Slobode i Zrinjskog odigrali su bez golova Tuzli u derbi meču 5. kola Lige za prvaka Bosne i Hercegovine.

Aktuelni prvak iz Mostara je bio bolji u prvom poluvremenu, stvorio je nekoliko šansi, ali glova nije bilo.

Domaća ekipa je u nastavku utakmice zaigrala nešto bolje, međutim, Zrinjski je držao sve u svojim rukama, međutim, terensku inicijativu nije uspeo da kruniše pogotkom.

Zrinjski na vrhu tabele ima dva boda više od Željezničara koji u nedelju gostuje Radniku, dok se u trećem meču ovog kola sastaju Sarajevo i Krupa.

Tabela
Zrinjki 54, Željezničar 52, Sarajevo 49, Radnik 39, Sloboda 39, Krupa 36.

U borbi za opstanak Čelik je u zenici savladao Široki brijeg sa 1:0, Olimpik je na gostovanju bio bolji od Viteza sa 2:0, dok golova nije bilo u duelu Metalegea i Mladosti.