BiH: Mladost poslala Metalege u drugu ligu

Ex-Yu lige 27. maj 201719:07 > 19:24
Getty Images

Mladost i Metalege su u poslednjem kolu Grupe za opstanak Premijer lige BiH igrali nerešeno 2:2, pa je ekipa iz Jajca drugi tim koji se seli u niži rang takmičenja.

Od ranije se znalo da će put druge lige Olimpik iz Sarajeva, koji je i u poslednjem kolu poražen na svom terenu, pošto je izgubio od Viteza (1:0) golom Dedića u 12. minutu.

Metalege je imao šansu za opstanak, jer su do poslednjeg kola strepeli i Čelik i Vitez. Ipak, Široki Brijeg i Čelik su igrali 1:1 (Sadiković 6. autogol – Karić 69), pa je timu iz Jajca i pobeda bila nedovoljna.

Mladost Doboj Kakanj i Metalege su bez većih prilika okončali prvi deo susreta, iako su domaći bili bliže pogotku. Oni su u 54. minutu preko Maksimovića poveli, ali je u 70. izjednačio Rašić.

U 78. minutu Metalege je napravio totalni preokret, kada je strelac bio Vidović. Do kraja susreta Mladost je napadala i do izjednačenja je došlo u samom finišu kada je Isaković u 88. minutu poravnao.

U nedelju je na programu poslednje kolo Grupe za prvaka, a čak tri ekipe mogu da osvoje titulu, međutim, Zrinjski ima sve u svojim rukama pa može da odbrani titulu prvaka BiH. Prate ga Željezničar i Sarajevo, dok tim iz Mostara protiv Slobode može da reši sve nedoumice.