BiH: Mladost i dalje prva, Čelik do prvog trijumfa

Radnik Bijeljina

Kompletirano je četvrto kolo bosansko-hercegovačke Premijer lige, a pobede su ostvarili Čelik Zenica, GOSK Gabela, dok su Mladost i Sarajevo podelili bodove.

Izvor: Getty Images/Laurence Griffiths

Čelik je ubedljivo savladao ekipu Radnika iz Bijeljine 3:0 (2:0). Tim iz Zenice je poveo u 28. minutu golom Aldina Šišića, a prednost je duplirao Mahir Karić u 43. minutu.

Konačan rezultat na "Bilinom polju" postavio je Emrad Šabanović u 77. minutu, a Čelik je tako upisao prvu pobedu u novoj sezoni šampionata Bosne i Hercegovine.

GOSK Gabela je slavila protiv Širokog Brijega 2:1 (0:0). GOSK je poveo u 53. minutu, a strelac je bio Marko Mišić. Na 2:0 povećao je Mile Pehar u 68. minutu, a ni do kraja meča domaći tim nije imao težak zadatak pošto je Široki Brijeg u 70. minutu zbog crvenog kartona koji je dobio Ivan Krstanović nastavio sa igračem manje. Ipak, počasni gol za Široki Brijeg postigao je Brazilac Vagner u završnici sudijske nadoknade.

GOSK je tako upisao drugi trijumf ove sezone, a uz još dva poraza se nalazi na sedmom mestu na tabeli. Široki Brijeg je na petom mestu sa šest bodova.

Mladost je povela protiv Sarajeva na izmaku prvog poluvremena, a jedini gol u prvom delu igre postigao je Adnan Zahirović u 45. minutu. Bod ekipi Sarajeva doneo je Mersudin Ahmetović u 89. minutu. Mladost je i pored prvog remija u novoj sezoni ostala na prvoj poziciji na tabeli, a Sarajevo se sa tri poraza i jednim trijumfom nalazi na devetom mestu.