Gužva u vrhu Premijer lige BiH

Ex-Yu lige 20. avg 201721:48 > 22:00
Getty Images/George Frey

Ekipe raspoređene od drugog do šestog mesta, uz osmoplasirani GOŠK i poslednjeplasirani Vitez, igrale su poslednje utakmice petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Pobede su odneli Zrinjski, Radnik iz Bijeljine, Borac Banja Luka i Široki Brijeg.

U derbiju kola Zrinjski je savladao tuzlansku Slobodu rezultatom 2:0, a golove za aktuelnog šampiona Bosne i Hercegovine postigao je Miloš Filipović u 27. i 59. minutu. Ovom pobedom oni su se izjednačili sa Željezničarom na vrhu tabele, sa 12 bodova.

Mladost iz Doboja bi pobedom nad Širokim Brijegom po kompletiranju ovog kola bila na čelu tabele, ali je njihovo vođstvo trajalo svega 14 minuta. Gol za Mladost postigao Bojan Regoje u 31. minutu, a izjednačenje pred odlazak na odmor doneo je Stipe Jurić. U drugom poluvremenu bolja je bila ekipa Širokog. Golove su postigli u 60. i 90. minutu, prvi Josip, a drugi Dino Ćorić i postavili konačan rezultat – 3:1 za Široki.

Banjalučki Borac je rutinski savladao Vitez golom Gorana Galešića u četvrtom minutu, iz jedanaesterca. Borac je tako došao do šeste pozicije, a Vitez je ostao zakucan za dno sa samo jednim osvojenim bodom.

U prvom meču nedeljnog programa Radnik iz Bijeljine je na svom terenu stigao do treće pobede, savladavši GOŠK iz Gabele rezultatom 3:1.

Nakon prvog poluvremena bez golova, Radnik je u vođstvo doveo Besim Sreberić u 58. minutu a u 70. je nakon gola koji je postigao Demir Peco bilo 2:0. Miljenko Bošnjak je smanjio na 2:1 u 83, a konačnih 3:1 postavio je Aleksandar Glišić četiri minuta pre kraja susreta.