Zrinjski niže pobede, sigurni Sarajevo i Vitez

Ex-Yu lige 16. sep 201718:30 > 18:32
HŠK Zrinjski

U prva četri duela osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine pobede su zabelžili Zrinjski, Sarajevo i Vitez.

Aktuelni šampion Zrinjski slavio je na gostovanju GOŠK Gabeli 2:0. Golove za pobedu mostarske ekipe postigli su Slobodan Jakovljević i Nemanja Bilbija. Zrinjski je tako došao do sedme pobede u osam mečeva u novoj sezoni u kojoj brani titulu.

Vitez je pred svojim navijačima bio bolji od Čelika iz Zenica takođe sa 2:0. Slavko Brekalo u 22. i Seid Zukić u 46. minutu bili su strelci na ovom meču.

Mladost Doboj Kakanj i Sloboda iz Tuzle odigrali su nerešeno, 1:1 u duelu u kome je sve rešeno u prvom poluvremenu.

Poveo je domaćin u 10. minutu golom Filipa Arezine da bi bod je tuzlanskoj ekipi doneo pogodak Sulejmana Krpića u 41. minutu.

Sarajevo je sa 2:0 u derbiju dana slavilo protiv Širokog Brijega, a golove su postigli Krste Velkoski i Mersudin Ahmetović.